You are not connected. Please login or register

Dianin dnevnik

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Dianin dnevnik Empty Dianin dnevnik Thu Sep 29, 2011 9:42 am

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Knjiga senki

Ponekad se probudim i ne mogu da verujem da sam veštica. Moji roditelji su bili veštice. Njihovi roditelji takođe. Nisam tako davno pronašla knjigu – ovu knjigu. Knjigu senki. Svaka porodica ima jednu: Adamova porodica, moja porodica, Fayeina, Nickova i Melissina. Prenosi se kroz generacije. Knjiga kaže da zajedno činimo Krug. Svaka generacija dopunjuje knjigu, pa i ja to sad radim. Ali ja sam jedina iz Kruga koja je našla knjigu. Naši roditelji ne žele da znamo, očigledno, jer nam niko nije rekao ništa o ovome. Ludo je. Jednog dana smo normalni, a drugog bacamo čini. Od kada se sastajemo – kao Krug – uspeli smo da izvedemo male čini. Uključimo svetlo. Pomerimo vrata. Zavesu. Faye misli da je to bez veze. Želi da baca veće čini. Na primer da izazove požar. Učini da je momci vole. Dobije bolje ocene. Ne znam da li ćemo ikad moći da bacamo veće čini. Ali ako hoćemo, ne bi trebalo da ih koristimo za takve stvari. Veštičarenje je namenjeno za dobro. Zar ne?

Napisala: Pretty Little Liar
Za: © The Secret Circle Serbia



Last edited by Pretty Little Liar on Thu Sep 29, 2011 10:02 am; edited 1 time in total

2Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Thu Sep 29, 2011 9:47 am

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Tajna

Moram da nađem bolje skrovište za ovu knjigu. Tata je pre neko veče ušao dok sam je čitala. Gurnula sam je ispod jastuka pre nego što je video, ali onda je seo na jastuk. Umalo sam se onesvestila. Čuvanje tajne o ovoj knjizi je moja odgovornost. Mislim da sam zato ja prva našla knjigu. Moram da gledam na ovo kao na posao.



Last edited by Pretty Little Liar on Thu Sep 29, 2011 10:00 am; edited 1 time in total

3Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Thu Sep 29, 2011 9:58 am

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Ako ljudi saznaju...

Ako ljudi saznaju za nas – da smo svi veštice – kunem se da će Faye biti kriva. Tako je nepromišljena. Stalno otvara ormarić pomoću magije pred svima u školi. Rekla sam joj da prestane i posvađale smo se. Da bi mi se osvetila, začarala je moj ormarić da se naglo otvori i udari me u lice. Onda se samo nasmejala i otišla. Klasična Faye.

4Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Thu Sep 29, 2011 10:09 am

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Nick

Nick - on je za mene i dalje misterija. Ne znam da li je potpuni idiot ili genije kome je sve dosadno. Pre neki dan sam otišla u napuštenu kuću i našla divnu baštu koju je on napravio. Sad možemo da skupljamo i gajimo biljke za čini. Možda je bolji nego što se predstavlja.

5Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Thu Sep 29, 2011 10:16 am

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Čitala sam...

Čitala sam više o definiciji Kruga u mojoj Knjizi senki. Piše da svakom Krugu treba najmanje šest članova. Sad nas ima samo pet: Adam i ja, Faye i Melissa i Nick. Prilično smo sigurni da je šesti član iz porodice Blake – nešto o tome da su naše porodice povezane – ali ćerka gospođe Blake, Amelia, se davno odselila. Njena ćerka Cassie je naše godište, pa bi ona mogla da bude naš šesti član. Navodno ćemo moći da izvodimo više čini ako je Krug pun. Da li možemo da budemo Krug ako Cassie ne živi u Chance Harboru?

6Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Sat Oct 01, 2011 8:37 pm

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Melissa

Melissa je večeras prvi put stvarno čitala tarot karte. Svi smo se sastali u napuštenoj kući. Osećala sam se kao da smo pravi Krug, znate? Zajedno. Povezani. Nick je zapalio sveće koje je napravio od biljaka koje gaji. Soba je mirisala kao prvog dana jeseni. Onda je Melissa postavila devet karata – tri karte za prošlost, tri za sadašnjost i tri za budućnost. Kad je uzela prvu kartu za budućnost, svi smo se uplašili – bila je to Karta smrti. Ali Melissa je rekla da to znači samo da nas čeka "velika promena". Izgleda da nešto dolazi. I svi moramo da se pripremimo.

7Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Sat Oct 01, 2011 8:45 pm

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Tata ide na put

Tata ide na poslovni put. Adam i ja imamo praznu kuću. Vežbaćemo neke čini. Neka vrsta magičnog sastanka. Biće tako lepo opustiti se i uživati u slobodnom vremenu zajedno, bez žagora ostatka Kruga. Htela sam da skuvam nešto, ali sam jako loša u tome. Znači, veče s picom... Čudno, tata mi obično održi mali "otac-ćerka" govor pre nego što krene na put, ali jutros je izgledao vrlo rastrojen. Verovatno je sastanak važan.

8Dianin dnevnik Empty Re: Dianin dnevnik Sat Oct 01, 2011 9:09 pm

Pretty Little Liar

Pretty Little Liar
You are an Outsider
You are an Outsider

Dianin dnevnik Dianaicon Pun krug.

Pun Krug. O tome sam čitala, i sad kad je Cassie u gradu stvarno ga imamo. Ali problem je Faye, koja je izgleda potpuno rešena da je otera. Zapalila je Cassiein auto da je "testira". Zapalila. Tako je nemarna. Rizikovala je da nas otkriju da bi dokazala da je u pravu, a mogla je i da povredi Cassie.

Njen glupi test me je naterao da odvedem Cassie u napuštenu kuću. Nisam imala izbora. Morali smo da joj kažemo ko je – pre nego što počne da postavlja previše pitanja i svi otkriju ko smo. Šta smo. Pokušala sam da joj objasnim. Smireno. Nežno. Ali Faye je to pokvarila. Preokrenula je priču na sebe, kao što uvek radi, i praktično bacila činjenicu da smo svi veštice u Cassieino lice. Bilo je previše, uplašila se i pobegla. Adam nam je rekao da ju je stigao i pokazao joj čin. Faye je imala podrugljiv komentar o tome kako je to romantično. Ali ja verujem Adamu.

Kad sam kasnije našla Cassie ispred Boathouse, znala sam da da je uzrujana. Pitala me je za naše roditelje. Zašto joj mama nije rekla za magiju? Zašto nam niko od roditelja nije rekao? Nisam znala odgovor. Rekla sam joj da možemo da uradimo velike stvari s našim moćima. Verujem u to. Ali ne mislim da joj je to bila ikakva uteha.

Onda se nebo otvorilo. Munja. Grom. Oluja kakvu nikad nisam videla. Videla sam Faye na kraju doka kako se zabavlja. Stajala je sama na kiši i vikala čini. Izgledalo je kao da je bila pijana. Otrčala sam do nje i rekla joj da prestane. Ali nije mogla. Prizvala je oluju koju nije mogla da kontroliše. Ali je Cassie mogla. Sve nas je iznenadila – uključujući i sebe. Ona je neko ko bi stvarno mogao da da našim moćim svrhu i našoj magiji pravu snagu. Iako kaže da ne želi da bude deo magije ili veštičarenja, znam da smo se povezali kao Krug.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com